Mechanická a chemická údržba bazénu

Pokud už jste se naučili provádět běžnou mechanickou údržbu bazénu, ještě si osvojte úpravu vody. Ze začátku se to zdá komplikované, ale když si vytvoříte správný postup, půjde to snadno.

Péče o bazén spočívá také v měření pH a jeho úpravě, důležitá je i pravidelná dezinfekce, správně fungující filtrování vody a péče o stěny a dno bazénu. Dobrá kvalita bazénové vody https://www.chlorito.cz/trvala-udrzba-bazenove-vody-clanek se pozná na první pohled.

voda1

Bez filtrace to fungovat nebude

Na bazénové filtraci se určitě nevyplatí šetřit a je lepší si vybrat produkt od zkušeného výrobce. I přesto, že lidé nemají bazénovou chemii v lásce, bez ní to nepůjde. Když se postupuje s rozumem, chemii ve vodě nebudete vnímat.

Důkladná očista

Bazén by se také minimálně jednou ročně měl vypustit a pořádně vyčistit. Jde hlavně o stěny, na kterých se tvoří vápenné usazeniny, na kterých se zachytávají nečistoty, daří se zde bakteriím a řasám.

voda

pH

Na kvalitu vody se soustředíme až v okamžiku, kdy je bazén vyčištěný. Základním faktorem je správné pH. To by se u domácích bazénů mělo pohybovat od 6,6 do 7,4. Hodnoty se snadno zjistí pomocí testeru, který se prodává v drogérii. Potom se jednoduše určeným přípravkem pH upraví. Hodnota pH by se měla kontrolovat 1x za týden.

Alkalita

Dále se u bazénové vody sleduje alkalita – uhličitanovou rovnováhu. Pokud má bazén správnou alkalitu, udržuje si i pH. Alkalita by měla být 80 a 120 ppm a měří se jednoduchým testerem.

Dezinfekce

Bazén je třeba občas dezinfikovat. Zabrání se tím růstu řas a bakterií a jejich množení. Rychlá a levná dezinfekce se provádí chlórem nebo aktivním kyslíkem, který si oblíbili lidé, kteří se snaží chlóru vyhnout. Kyslík se používá nejčastěji ve formě tablet nebo granulátu.

Vločkovač

Pokud začíná mít váš bazén problém s řasami, poznáte to velice lehce, podle mazlavosti stěn. Když se voda vydezinfikuje, stěny očistí a filtrace odvede svou práci. Přijde na řadu vločkovač. Tímto přípravkem, který je většinou tekutý, se vysráží ve vodě zbylé nečistoty, které se následně odfiltrují, nebo klesnou ke dnu a postará se o ně bazénový vysavač. Je to právě vločkovač, kdo dělá vodu vizuálně čistou, jako by to byla právě napuštěná pramenitá voda.

Back To Top