Rubriky
Domácnost

Realita může být jiná

Čeká vás, nebo už jste začali zařizovat své bydlení. Měli jste velká očekávání a teď zjišťujete, že to není žádná hračka? Byli by jste rádi, kdyby jste využili každé volné místo a všechno vypadalo vzdušně, čistě, moderně? Když si zařizujete byt, tak o to je to těžší. Začínáte bojovat s každým centimetrem, aby se vešlo co nejvíce věcí a nejlépe co nejvíce úložného prostoru. Dobře víme, že bydlet vy bytě není teda žádná výhra, ale spousta lidí co tam bydlí by neměnila a jsou nadmíru spokojeni.

obývák

Než se začnete stěhovat, tak musíte vymyslet, kde a na co bude volná místnost sloužit. Jasné je, že kuchyň bude tam, kde jsou nachystané odpady. Pokud je byt váš a koupili jste si ho, tak je klidně můžete přesunout, ale pokud byt je v pronájmu tak ze je to jasně dané a vy se s tím musíte s totožnit. Taky musíte vybrat solidní nábytek, který vám bude vyhovovat a hlavně aby se vám do vašeho nového bydlení hodil. Tak že budete i muset přemýšlet jak pokoje vymalovat, aby to nebyl jeden velký chaos. Někdo si potrpí třeba jen na bílou barvu, některým se zase líbí barevné stěny a nábytek všeho stylu. Každý má prostě to svoje a chce se cítit ve svém domově co nejútulněji.

kuchyň

A co takhle si všechno tohle přemýšlení usnadnit co nejvíce. Líbilo by se vám to. Třeba kdyby vám někdo sestavil třeba obývák, zrovna by tam do návrhu dal místo gauče, obývací stěny, televize se stolkem a další různé doplňky třeba podle vaší představy. Je to fajn že? A tohle můžete mít díky návrhům bytových interiérů. Bohužel tahle služba něco stojí, ale není nějak finančně náročná. Ano ne každý si jí může dovolit a všechno vezme na vlastní pěst. Ale vy pokud se rozhodnete jít touhle cestou, tak děláte správnou věc. Neříkám, že navrhnout si něco podle sebe a uskutečnit je špatný nápad. Jen se může lišit vaše představa a realita. Kolikrát vás to může vést k zklamání. A proto právě tady jsou Bydesign, kteří jsou na proměnu připraveni.

Rubriky
Domácnost

Dá se dnes koupit levné bydlení? Ano, dá

Dá se dnes koupit levné bydlení? Ano, dá

Sehnat při současné stavu trhu s obytnými nemovitostmi, byť i levnou garsonku, je často během na dlouhou trať. Nutno dodat, že během mnohdy neúspěšným. Jen málokdo se přiřítí do cíle. Ceny nemovitostí jsou prostě v dnešní době pro naprostou většinu obyvatelstva mimo finanční dosah, takže valná část z nich slouží hlavně jako investice pro ty nejbohatší. Samozřejmě, že vždy bylo bydlení drahé, ale normálně pracující a vydělávající člověk si mohl vždy vzít hypotéku. To v současnosti jde samozřejmě také, nicméně s mnohem přísnějšími podmínkami. A ne každému se chce splácet malý byt třicet i čtyřicet následujících let.

Velká ložnice

Bydlení v podnájmu je tak pro většinu neúspěšných kandidátu jedinou cestou, jak mít střechu nad hlavou. I když jak se to vezme. Stále více zájemců o vlastní bydlení zkouší různé alternativy, co jsou často nejen levnější, ale někdy dokonce i lepší co se podmínek pro život týče. Velmi dobře hodnocený je mobilní dům https://www.lavarohouse.cz/ nové generace.

I když jsou mobilní domy v českých zemích stále brány jako něco podřadného, svět to tak nevidí. Existuje mnoho rodin, a to i u nás, které takto žijí. Samozřejmě, že je vždy lepší mít velký byt, ale když na něj nejsou peníze, není žádnou ostudou bydlet takto. Jedná se o cenově dostupné bydlení, jež pro někoho nejspíše překvapivě je docela útulné a také v základu velice dobře zařízené. Výhodné navíc také je, že je možné se s ním přestěhovat kamkoliv. Stačí mít jen pozemek. A pozor, nemusí se jednat o stavební parcelu!

Velký dům

Mnoho lidí nevyužívá mobilheimy pouze k celoročnímu bydlení, ale třeba jako chatky na léto. Zní to trochu divně, ale v podstatě se jedná o dřevostavby na kolečkách, takže klidně mohou sloužit i k rekreaci. Samozřejmě, že najít vhodný pozemek pro takovou chatku nemusí být zrovna jednoduché, ale rozhodně je to snadnější než hledat pozemek i se samotnou stavbou.

Rubriky
Domácnost

Když si je třeba půjčit

K tomu, aby si lidé mohli dopřávat všechno, co si dopřávat chtějí, je zapotřebí mít dostatek finančních prostředků. Bez těchto totiž jak známo nelze nakupovat, bez nich si není možné dopřávat služby poskytované někým jiným, bez nich se prostě nedá pořídit skoro nic. Ovšem navzdory této skutečnosti jsou mezi námi mnozí lidé, kteří se přinejmenším občas do finančních problémů dostávají. Není jim to určitě příjemné, ale prostě ne vždy zvládnou vydělat tolik, kolik by potřebovali na útraty.

Jak se žije těm, kdo nemají dostatek peněz? Logicky nevalně. Někdy si tito musejí odpírat všechno, bez čeho se dá obejít, někdy se musí uskromňovat dokonce i na zcela zásadních a nezbytných věcech. A někdy ani navzdory tomu nedosáhnou vyrovnaného rozpočtu. A pak si tedy musí od někoho chybějící peníze aspoň dočasně půjčit.

centy USA

Ti, kdo mají nemalé finanční problémy, a vědí, jak se věci mají, neztrácejí čas žádáním o bankovní půjčky. Vědí totiž, že v bankách panují velice přísná a striktně dodržovaná pravidla, a kdo těmto stoprocentně nevyhoví, nemá naději na získání jakékoliv sumy peněz. Ti, kdo už mají zkušenosti, vědí, že je v tísni daleko lepší zažádat o půjčku od nebankovní společnosti. Protože taková nebankovní hypotéka https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/ je na rozdíl od bankovních půjček dostupná leckomu. I když má člověk jenom nízké příjmy, i když tohoto poškozují nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, i když tomuto hrozí exekuce nebo jiné těžkosti, onu hypotéku získat lze.

dolary mince

Stačí tu dát do zástavy vhodnou nemovitost, stačí mít příjmy dostačující alespoň na minimální splátky, a pak už není vůbec nic problém. A půjčí každému, kdo není beznadějně předlužený a tedy ztracený případ.

Člověku tu půjčí jednoduše, rychle a za výhodných podmínek. Splácet tu lze klidně i dlouho, splátky mohou být i velmi nízké, úroky jsou zvladatelné… A co si přát víc?

Rubriky
Domácnost

Žít v dřevěném mobilním domě znamená trávit spoustu času na zahradě

Moderní mobilheimy mnohdy připomínají španělské bungalovy. Mají podobnou koncepci a řadu společných znaků, z nichž ty zásadní souvisí hlavně s kontaktem s okolní přírodou.

Bydlení jako ve Španělsku – především Španělsko nabízí pro turisty ubytovací možnosti formou bungalovů. Nejvíce jich najdete na Kanárských ostrovech, kde je po celý rok stabilní teplota vzduchu, která neklesá pod 18 stupňů celsia. Lidé tam vůbec neřeší vytápění, a tak jsou bungalovy ideálními příbytky, ve vnitrozemí lidé žijí dokonce v nezateplených dřevostavbách. Moderní dřevěné mobilní domy, které se prodávají v Česku, jsou ovšem zateplené, vybavené topnými systémy, dvojitými skly v oknech a izolační vrstvou pod střechou a podlahou. 

povíjnice na plotě

Důležitá je krytá pergola a terasa – většina chatařů vám potvrdí, že nejvíce času strávíte za příznivého počasí venku na zahradě, a pokud zrovna neobděláváte záhon s mrkví, či nesečete trávník, pak se budete po zbytek času pohybovat v blízkosti krytého posezení. Má to několik výhod – jednak vnímáte blízkost domu jako formu jistého zázemí, závětří, úkrytu před škaredým počasím, a pak máte přehled, co se děje na zahradě kolem vás, sledujete výhled do okolní přírody a jste více její součástí. Příjemné počasí nás láká ven a málokdo od jara do podzimu na chalupě vysedává uvnitř, pokud zrovna venku neprší a není zima, či chladný, dotěrný vítr. A že má pobyt na vlastní zahradě léčebné účinky včetně psychiky, jistě není nutné zdůrazňovat.

ovocný sad

Je úplně něco jiného vzít si v sobotu ráno za rozbřesku a u vycházejícího slunce nad obzor snídani na balkon s výhledem do protějšího paneláku, anebo ji položit na zahradní nábytek, s pohledem na tis, smrčky a zakrslé borovice, na trávník, záhon s azalkami, a v naprostém soukromí. Můžete se naboso projít ranní rosou a poslouchat zpěv ptáků, to se vám v panelákovém bytě nepodaří ani na umělém trávníku.

Rubriky
Domácnost

Vysaďte si lilie do truhlíku

Lilie jsou překrásné květiny oblíbené nejen pro svou krásu, ale také pro svou zajímavou jemnou vůni. Tato královna květin okouzlí opravdu každého díky svým exotickým květům. Mnoho lidí je pěstuje na své zahrádce, ale vyjímají se i ve váze. Pro toho, kdo nevlastní zahradu, a přesto by chtěl, aby mu lilie dělaly radost dobu delší než pár dní ve váze, si je může vysadit doma v truhlíku nebo v květináči. A tak nikdo z nás nebude ochuzen o jejich krásu a eleganci.

Lilií je více než sto druhů! Vybírat je opravdu z čeho. Některé netušené krásky vznikly díky křížení a vynikajícím pěstitelským vlastnostem. Každá z nich má na pěstování jiné nároky, ale ty zásadní se nijak neliší. Nejsou pěstitelsky až tak náročné, proto se do výsadby můžete pustit hned teď.

Lilie v truhlíku
Pro pěstování v nádobě se vůbec nehodí lilie, které vykopete ze zahrádky. Vhodnější je koupit cibulky vyšlechtěné pro pěstování v truhlíku. Takové lilie vám pak vyrostou maximálně okolo 40 centimetrů, což je pro pěstování doma dostačující.

Při výběru cibulek se tedy řiďte nejen výškou, ale také barvou. Můžete zkombinovat lilie, které kvetou brzy s pozdními druhy, takže vám budou doma dělat nekonečně kvetoucí radost.

Na výsadbu cibulí je nejlepší doba od února do začátku března. Do nádoby, květináče nebo truhlíku dejte mírně kyselý substrát. Vysaďte cibulky a zeminu jemně zalijte. Nádobu postavte na světlé a teplé místo. Až budou rostlinky rašit, budou potřebovat dostatek světla a tepla, a také vláhy.

Lilií pro domácí pěstování je v nabídce nespočet barev. Bylo vypěstováno mnoho kultivarů, jejichž květy jsou mnohdy několikabarevné, na okrajích lemované, tečkované, zvlněné… je pravdu mnoho kombinací, takže vybrat ty nejkrásnější vám dá mnoho práce.

Na konci léta, až vám lilie odkvetou, počkejte, až se jim květy zatáhnou, a opatrně je vykruťte. Na zimu dejte sazenice na chladné místo a nezapomeňte je občas zalít, aby vám přes zimu nevyschly.

Rubriky
Domácnost

Jak na finance?

Ten, kdo žije v představě, že si soukromý podnikatel založí firmu, začne dělat to, co se mu líbí, a peníze se mu za to hrnou, se nejednou hluboce mýlí. Jistě, i takoví podnikatelé u nás stejně jako jinde na světě bývají, ale rozhodně tomu není vždy a všude tak. Nejednou je naopak skutečností, že se to (třeba i opakovaně) něčím zkomplikuje a podnikatel tak namísto zisků počítá třeba i jenom ztráty. A láme si hlavu tím, jak to zaonačit, aby se dostal z mínusu zase do plusu.

Problémů, k nimž tu může dojít, je celá dlouhá řada. Ale jedno mívají tyto společné. A to skutečnost, že ten, komu se v podnikání nevede, mívá finanční potíže. A ty se musí za každou cenu nějak vyřešit.

česká peněženka

Jak? Třeba půjčkou.

Půjčit si může být rozumný způsob, jak se dostat z finančních problémů v dočasně panujících těžkých časech. Člověk si zkrátka v nějaké finanční instituci vezme peníze, zařídí s jejich pomocí to, co je třeba, vše splatí a je po problémech. Jenže než se tak stane, musí se najít půjčka, již podnikatel dostane a jež je dostatečně finančně atraktivní. A to se o mnohých nabídkách rozhodně říci nedá.

bankovky v kapse

Ten, kdo chce uspět v situaci, kdy má jenom nevalné příjmy provázené třeba i nějakým záznamem v registrech dlužníků, exekucí a podobnými nepříjemnými skutečnostmi, si ale moc vybírat nemůže. A chce-li uspět, je nejednou jediným možným řešením hypotéka bez registru Americká nebankovní hypotéka. U té se totiž na rozdíl třeba od bankovních půjček nemusí složitě dokládat ani značné příjmy žadatele, ani dokonalé registry, ani jiné náležitosti, jež člověka v nesnázích zbavují nadějí. Zde stačí dát do zástavy nemovitost, dohodnout se na optimální délce splácení a výši splátek, a je to. Již zanedlouho jsou pak k dispozici peníze, které lze použít na kdeco, co souvisí právě se skomírajícím podnikáním.

A ten, kdo si vezme podobnou hypotéku, tudíž nepochybí.

Rubriky
Domácnost

Když se usnout nedaří, tak to nemusí být zrovna postelí

Každý z nás již určitě zažil obtížné usínání. Stálé obracení se na posteli, přemlouvání se, jak nejrychleji zabrat, počítání oveček nepomáhá a prášky na spaní to raději ne. Jedná se o čas, který je těsně před usnutím. Organismus se začíná zklidňovat, uvolňuje se a zkrátka je připravený na odpočinek. Náš dech se prohlubuje, působí dost uvolněně, zpomaluje se mozková i srdeční činnost a snižuje krevní tlak. Tělo upadá do stavu, kdy ještě nespíme, ale tak zvaně teprve usínáme.
ložnice z masívu
Kvalitní spánek má mít dvě fáze, které se střídají v průběhu noci.
1.       NREM – hlavně se vyznačuje zklidněním mozkové činnosti a vůbec tělesných funkcí. V této době se nejlépe hojí rány a regeneruje tělo.
2.       REM – zde jsou typické rychlé pohyby, ale také sny. Mozek je aktivní přesně tak, jako by byl den. Hlavně zde začínají pracovat vnitřní orgány a tělo začíná reagovat na vnější podněty, pomalu se blíží čas vstávání.

Pomocníci kvalitního spánku

Tak rozhodně bylinky působí přímo jako balzám na duši. https://wikisofia.cz/wiki/Nejstar%25C5%25A1%25C3%25AD_p%25C5%2599edstavy_o_du%25C5%25A1i_(starov%25C4%259Bk%25C3%25A9_kultury) Levandule, meduňka, heřmánek atd. Šálek čaje před spaním, vonná koupel, masáž za pomoci esenciálních olejů, vonné sáčky nebo polštářky, to všechno se počítá. Ovšem pokud budeme mít špatnou postel, proleželou matraci, tak to moc relaxačně nevypadá. Výrobci postelí si samozřejmě uvědomují důležitost spánku a o tom svědčí jejich práce. Doporučují co nejvíce prostoru na lůžku a tak je naprosto ideální postel z masivu 90×200. Dřevo je zkrátka nenahraditelný materiál, který je nám naprosto blízký. Samozřejmě investice do spánku by měla být v podstatě prioritní, abychom si skutečně odpočinuli. A to bude platit i ve výběru kvalitní matrace.
koberec pod postelí

Kvalitní postele

Jednu třetinu svého života prospíme a možná i o trochu více času strávíme právě v posteli. To už je jeden z mnoha důvodů, proč si pořídit kvalitní postel. Není to krátkodobá investice a vyrobená postel na míru může mít nejen skutečně krásný design, ale být i praktická. Lze ji totiž doplnit o úložné prostory, zábrany, přistýlky a vhodná je jak položnice, tak do dětských pokojů, případně ubytovacích jednotek. V objetí dřeva se stejně nejlépe usíná.

Rubriky
Domácnost

Rekonstrukce bytu

Koupili jste byt či dům, který už má lepší časy za sebou? Rozsáhlejší rekonstrukci řeší hypotékou či úvěrem téměř každá rodina. Banky se předhánějí s co  nejnižšími úrokovými sazbami, tak je z čeho vybírat. Je ale určitě dobré si zjistit co nejvíce informací. Na trhu je toho spousty a někdy je těžké se v tom zorientovat. Nejlepším řešením v tomto případě je nechat si poradit od finančního poradce, který zná nejaktuálnější novinky a měl by vám umět poradit a doporučit co nejlepší a nejvýhodnější financování.
různé lustry
Možnosti financování rekonstrukce
Nejčastějších možností, jak získat potřebný obnos , je několik:
1.      Hypotéka  Hypotéka se nebere jen na  koupi bytu či domu, ale touto cestou lze  financovat  i rekonstrukci nebo modernizaci vaší nemovitosti, kterou budete ručit bance.  Banka bude požadovat rozpočet stavebních prací a v případě velmi rozsáhlé přestavby bude nutné doložit i ohlášku či stavební povolení. Pokud budete rekonstruovat svépomocí, sestavíte si rozpočet prací sami nebo stavební firma, kterou jste si najali. Po dodání všech potřebných dokumentů a dokladů si podáte žádost o hypoteční úvěr. Bude potřeba, aby znalec odhadl cenu vaší nemovitosti. O to můžete požádat banku, u které čerpáte finance potřebné pro přestavbu. Na znalecký odhad se čeká přibližně jeden týden. Dále pro získání potřebného obnosu je pojištění nemovitosti, která bude dána do zástavy. To lze uzavřít až potom, co je hypotéka schválena, ale peníze dostanete až po doložení všech dokumentů o sjednání pojištění. Nyní můžete začít s vaší vysněnou rekonstrukcí. Po dobu přestavby bude docházet na stavbu znalec, který bude průběžně odhadovat cenu nemovitosti a tím vám bude moci banka postupně uvolňovat peníze z vaší hypotéky.
 tv na zdi
2.      Úvěr u stavební spořitelny – Další z možností, jak vylepšit bydlení, je čerpání úvěru u stavební spořitelny, kterého Češi hojně využívají. Kombinace nízkých úroků okolo 4% a nemuset dávat nemovitost do zástavy je velmi žádaná.
 
3.      Spotřebitelský úvěr – Na zrenovování bytu či domu lidé také volí spotřebitelský úvěr, který nabízejí banky i nebankovní poskytovatelé. Úvěr dostanete hned, ale nejdříve si zjistěte, kolik za něj v konečném důsledku zaplatíte. Spotřebitelské úvěry nebývají tak výhodné jako úvěry ze stavební spořitelny nebo hypoteční úvěry.