Rubriky
Muži

Pořád hraje hry na počítači. To ho to baví?

Každý má ve svém vztahu nějaké problémy, nebo alespoň někdy v životě měl, protože nikdo není úplně stejný, a tedy se vždy vyskytne něco, co vás bude rozdělovat na dvě strany, neexistuje pár, který by měl bezchybný vztah a oba by měli na vše stejné názory a ve všem se shodli. Ne. Toto opravdu neexistuje a pokud vám někdo stále dokola tvrdí, že ano, tak se snaží přesvědčit hlavně sám sebe a snaží se překecat k tomu si myslet, že má opravdu dokonalý vztah, i když to vůbec není pravda. A tito lidé, co to tvrdí, jsou vždycky nejhorší a nemají vůbec pravdu. Proto není proč být smutný, když vám vztah neklape.

gambler

Stává se to každému a je to naprosto přirozená a normální věc. Vztah bez hádej je jako ryba na suchu a dlouho nevydrží. Je to paradox, ale je třeba se ve vztahu usmiřovat, právě to je to, co vás pojí dohromady. Jsou chvíle, kdy jsme naštvaní na toho druhého a že těch chvil je. Dokáží nás naštvat různé věci, někdy to jsou maličkosti, jindy jsou to velmi vážné věci. Jedno je ale jisté. Každý to vnímá úplně jinak. Ten, kdo si myslí, že to přece není nic vážného může být na omylu a jeho druhá polovička to může vidět jako velmi vážnou věc. Příkladem může být to, kdy se jeden nevěnuje dostatečně druhému. Ale ne proto, že třeba pracuje a podobně. Ale proto, že sedí u počítače a hraje hry.

počítačová hra

Není nic horšího, než když se vám nevěnuje váš partner či partnerka. A ještě horší je, když se vám nevěnuje kvůli pitomosti, která zkrátka počká a není potřeba se jí věnovat zrovna v tu chvíli. Stalo se vám někdy, dámy, že si váš muž raději vybral počítačovou hru před vámi a sedí u ní a pořád ji mastí? A vy můžete sedět na zadku smutná jak chcete a nic se neděje? Je třeba si promluvit. Povězte to svému partnerovi a vysvětlete mu, že pokud chce mít vztah, ať se tak chová. Zeptejte se, proč k tomuto dochází. Pokud to nezmění, na vztah se vykašlete.

Rubriky
Muži

Relaxace mužů

Všichni muži, kteří s relaxačními technikami začínají, musí mít na paměti, že cvičení musí být pravidelné. To je ten klíč, který otevírá dveře k uvolnění, soustředění a zvládání stresu. Mnohdy stačí deset minut denně. Vytvořením návyku tak lze hodně udělat jak pro zdraví fyzické, tak to duševní. A časem se zlepší i marný boj s nespavostí. Klidný spánek začne být samozřejmostí. Pro začátek je potřeba začít správným dýcháním. Které je základem duševního klidu a pohody. Vědomé a hluboké dýchání je možné provozovat  i během dne. Čímž se daří snižovat tak nepotřebné tělesné napětí. Jacobsonova progresivní svalová relaxace je dalším pomocníkem při uvolnění jednotlivých částí těla. Sice je doporučeno tuto techniku provádět vleže na zádech. Ale pokud je zvládnuta, je možné tělo, cíleným zatínáním s následným uvolněním, relaxovat i na pracovní židli či při cestě do práce hromadnou dopravou. Uvolní se tak nejen svaly, ale i zaneprázdněná mysl.

Relaxace vsedě

Dalším způsobem, jak vyčistit mysl od neúnavných myšlenek, je metoda Mindfulness. Provádět se dá jak vsedě. S rovnými zády a zavřenýma očima. Nebo vleže. Ideálně v posteli před usnutím. V tichosti se soustřeďte na svůj dech a vnímejte pocity v jednotlivých částech těla. Přičemž se nerozptylujete přemýšlením. Ani vzpomínkami na minulost.

Relaxace v přírodě

Či vizemi budoucnosti. Nacházíte se teď a tady. Mnozí muži potřebují ke své relaxaci pohyb. Vzhledem ke stresu a nahromaděnému napětí tak mohou využít boxovací pytel. Který mohou mít zavěšený, pokud to rozměry bytu dovolí, stabilně. Vždy připravený vyrovnat tolik potřebnou rovnováhu. Asi nejoblíbenější a nejvíce využívanou relaxační technikou je běh. Při kterém se nejenom protáhnou všechny svaly. Ale hlavně se vyčistí hlava. Mnohdy stačí vyrazit do míst, kde příroda svou zelení působí jako balzám na všechny problémy světa. Rovněž zvuky, které v ní lze zaslechnout, působí léčivě. Ať už to jsou kapky deště, bubnující na stanové plátno, šumění lesa, zpěv ptáků. Pozitivně na psychiku působí i zvuk mořských vln, které si dopřejte k poslechu o dovolené. Vaše tělo i duše vám poděkuje.

Rubriky
Muži

Od Masaryka k Zemanovi

Jako první usedl do prezidentského křesla zakladatel naší republiky, Tomáš Garrigue Masaryk. Často označovaný jako prezident Osvoboditel. Ve funkci byl od roku 1918 do roku 1935. Ve funkci ho vystřídal Edvard Beneš, který v době druhé světové války stanul v čele exilové vlády v Londýně. V roce 1945 se vrátil do vlasti a ve funkci prezidenta pokračoval do roku 1948. Ve složitých válečných časech 1938 – 1945 stál v čele našeho státu Emil Hácha. V roce 1948 přichází na Hrad, po únorovém puči, 1. komunistický prezident – Klement Gottwald. A zahájí temné dějiny Československa. V prezidentské funkci je do roku 1953. Jeho nástupcem se stane Antonín Zápotocký.

Zemský ráj to na pohled

Za jehož vlády dojde snad k nejbolestnější poválečné krizi – měnové reformě. Kdy většina obyvatel přijde o své úspory. V roce 1957 je do funkce zvolen Antonín Novotný. Hlavně kvůli podpoře sovětského vůdce Chruščova. Budování socialismu je jeho hlavní prioritou. V roce 1968 ve své funkci končí a na jeho místo nastupuje Ludvík Svoboda. Veterán druhé světové války, který se staví svoji autoritou za reformní snahy části obyvatel. Po srpnových událostech se však moc přesouvá do rukou generálního tajemníka ÚV KSČ Gustáva Husáka. Který se v roce 1975 stane osmým prezidentem naší vlasti. Ten byl v padesátých letech vězněn a v šedesátých plně rehabilitován.

Symbol svobody a demokracie

Za jeho vlády byly normalizační šrouby silně utahovány. Po listopadu 1989 jmenoval vládu národního porozumění a na funkci prezidenta abdikoval. Čímž ukončil temnou kapitolu našich dějin. Prvním polistopadovým prezidentem se stává v roce 1990 Václav Havel. Disident, dramatik, zakladatel Občanského fóra, signatář Charty 77, který nastoluje v naší zemi demokratický řád. Jímž navazuje na odkaz prezidenta Masaryka. Svou náročnou funkci, přes zdravotní potíže, vykonává do roku 2003. Kdy na jeho místo přichází Václav Klaus. Ekonom, symbol kupónové privatizace a spoluzakladatel ODS. Ještě v roli premiéra, spolu se slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem, se shodnou v roce 1993 na rozdělení Československa. Jedenáctým prezidentem je Miloš Zeman, který do funkce nastoupil v roce 2013, jako první přímo zvolený prezident. Někdejší prognostik se v politice angažoval už od 90. let. Působil jako předseda ČSSD. Ve své funkci setrvá do roku 2023, kdy je naplánována volba dalšího, dvanáctého prezidenta České republiky.