Rubriky
Podnikání

Vyhněte se stěhování o víkendu

Jaké důvody nás vedou k tomu, abychom vám doporučovali stěhovat se o všední dny, nikoli o víkendech?

Automobilový provoz – kdo se chce mermomocí narychlo přestěhovat v pátek a mít víkend volný, musí počítat s tím, že v pátek odpoledne bude hustý provoz a mohou se tvořit kolony, např. při výjezdu z Prahy. A kdo se chce stěhovat o víkendu, sobota je sice volnější, ale neděle odpoledne se zas podobá pátečnímu provozu. Nechte to raději na středu či čtvrtek, tehdy je provoz sice běžný, ale poměrně plynulý a hlavně lidé s očekáváním blížícího se víkendu bývají klidnější a méně nervózní. To se pak odráží i na soustředění při řízení vozidel. Rozhodně se však vyhněte pondělku a úterku, kdy je provoz hustý a lidé nebývají příliš naladěni do pohody.

kočka v krabici

Lidé jsou v práci – víkendové stěhování v Praze 4 přináší další riziko, a sice většina lidí má volno, a ti vás mohou pak obtěžovat přímo na ulici před domem, například vaši nepříjemní sousedé. O všedních dnech je více pravděpodobné, že většina lidí bude trávit čas v zaměstnání, a vy tím pádem budete mít více klidu na vynášení předmětů do stěhovacího vozu, anebo v případě stěhování s profesionály na zajišťování některých přípravných prací či úklidu.

stěhování knih

Máte více času na vybalování věcí – kdo se stěhuje v sobotu nebo v neděli, a chce hned v pondělí nastoupit do práce, musí počítat se značným stresem, protože za víkend nestihnete vybalit věci z krabic, a bude to skutečná chaotická honička. Nechte si delší časovou rezervu, vyplatí se vzít si na středu, čtvrtek a pátek volno, přestěhovat se ve středu a od čtvrtku do neděle máte čtyři dny na pohodové zabydlování. Budete mít čas i na odpočinek a nějaké aktivity, např. na procházku v parku, na projížďku na kole nebo na výlet autem. Bude to pak stěhování, na které budete vzpomínat v dobrém ještě řadu let.

Rubriky
Podnikání

Lepší auto

Říkala jsem si, že až budu mít konečně své vysněné auto a řidičský průkaz, tak si taky udělám auto takové, aby se mi v něm opravdu dobře jezdilo. Ani si nedokážete představit, jak moc jsem se těšila, až konečně budu mít řidičský průkaz, abych mohla řídit auto. Vy se možná divíte, ale věřte mi, že já jsem auto už měla ve svých patnácti letech. Protože mi ho daroval můj dědeček, který už potom nemohl řídit, a to kvůli zraku, protože špatně viděl a špatně slyšel. Takže jsem byla opravdu ráda, že už mám takhle brzy auto. A nejlepší taky na tom bylo, že jeho auto bylo úplně nové, měl ho koupené v autosalonu a měl ho pouze dva roky.

Mám ráda rychlou jízdu.

Takže to auto bylo téměř úplně nové. A potom, když už jsem si konečně v osmnácti letech udělala vysněný řidičský průkaz, tak jsem si řekla, že si to auto nějak vylepším, aby vypadalo taky více moderně. Řekla jsem si, že tónování autoskel by mohlo být to pravé. Když jsem tohle řekla své mamince, tak chvíli váhala, protože říkala, že tohle by si asi dědeček na auto nepřál, protože můj dědeček byl proti tónování autoskel. A proto že bydlíme ale v Brně, tak jsem si řekla, že by nebylo od věci se podívat do brněnského obchodu, kde tuto službu dělají poctivě a kde vám opravdu zlepší auto.

Mám ráda sportovní auta.

A protože tonovaní autoskel v Brně je opravdu populární, můžete se také podívat a webové stránky centrocar.cz, kde najdete opravdu mnoho informací o tom, jak postupovat, kdybyste chtěli natónovat autoskla v Brně. Nemusíte se bát, protože při této práci se s vaším autem opravdu nic nestane, a dokonce taky vaše skla budou nepoškozená. Takže žádný strach a jděte vyjít zajímavějším zítřkům. A jsou samé dobré zkušenosti a já si myslím, že i vy byste byli opravdu spokojení zákazníci. Nebo patříte k těm lidem, kteří by nesnesli nějakou velkou změnu na svém autě? Ano, i takové lidi jsou a je to například moje sestra.

Rubriky
Podnikání

Minibusem či autem na dovolenou s přáteli

Cestování v partě lidí je sice větší zábava, ale také je to často dražší, než když jedete například jen s partnerem. Levé letenky nebo jízdenky na poslední chvíli je totiž těžké najít ve větším počtu. Za dobrou cenu se obvykle dá najít jen posledních pár kusů, když se někdo odhlásí. Proto se nabízí otázka, jak si zařídit dovolenou s partou kamarádů, aby vyšla levně.

minibus

První možností, která vás nejspíše napadne je cestování hromadnou dopravou, jako jsou například vlaky nebo autobusy. Na krátké vzdálenosti je to nejspíše nejjednodušší a zároveň i nejlevnější. Ale pokud chcete trochu více pohodlí, a nebo se chystáte navštívit více různých destinací, je tu i lepší varianta.

Můžete si půjčit minibus, kam se pohodlně vejde až 8 osob plus řidič. K dispozici budete mít velký zavazadlový prostor a nemusíte tak složitě řešit jejich přepravu. Autobusy na krátké vzdálenosti totiž bývají dost přeplněné a velké kufry nebo krosny se tam nemusí vejít. Oproti tomu dálkové autobusy mají zavazadlové prostory v dolní části, ale za přepravu zavazadla musíte zaplatit další poplatek. Tyto starosti vám při cestování v minibusu odpadnou.

autem na dovolené

Když cestujete takto ve více lidech, tak se při řízení můžete střídat a pojedete podstatně rychleji než autobusem. Minibus si můžete snadno půjčit třeba v autopůjčovně Praha 9. V minibusu se dá také nouzově přespat a kdykoliv si na parkovišti můžete dát pauzu. Máte také velkou svobodu v tom, kde a kdy si zastavíte, protože zkrátka nejste omezeni žádným jízdním řádem. Cestování minibusem pořád vychází levněji, než je dvěma nebo dokonce i více vozy. Máte menší spotřebu paliva, a i cena za půjčení je menší, než kdybyste si půjčovali dva automobily.

Kromě minibusů samozřejmě nabízí i půjčení různých automobilů, takže kdyby vám část účastníků vypadla můžete využít i tuto možnost.

Rubriky
Podnikání

Nepropadejte beznaději

Každý podnikatel by měl být schopen si na sebe vždycky vydělat. To dá rozum, protože bez příjmů nemá někdo takový z čeho žít, a když nemá z čeho žít, nemá smysl, aby se podobnému podnikání dál věnoval, a měl by si najít něco, co mu naopak dost peněz vynese. A proto se rozhodně nedá závidět lidem, kteří sice rádi podnikají, ale nemají z toho možná nic a možná se tím dokonce jenom zadlužují.
Ovšem i podobně nepříjemná situace často v podnikání nastává. Kolikrát jenom si lidé usmyslí, že se stanou internetovými podnikateli, udělají vše pro to, aby se jim tato touha vyplnila, a výsledkem jsou jenom samé nezdary! Nemělo by se to stávat, ale stává se to.

internetová optimalizace

Jak se taková neúspěšnost v internetovém podnikání projevuje? Třeba už i jenom tím, že má podnikatel svůj web s publikovanými nabídkami, na který nikdo nechodí a nereaguje. Je skutečně smutné sledovat, jak si dal dotyčný soukromník na svém webu záležet a jak je tento jeho výtvor veřejností ignorován.

nápisy SEO

Jenže co s tím? Jak to zaonačit, aby na web, na který nikdo nechodí, lidé chodili, aby takovou nabídku místo ignorování hojně využívali a internetový podnikatel z toho něco měl? Možná už víte, jak se to dá vyřešit, možná také ještě ne. Ale měli byste vědět, že to dokáže změnit k lepšímu optimalizace pro internetové vyhledávače. Když se osloví schopný SEO specialista, který skutečně ví, jak na to, a má pro realizaci takové optimalizace podmínky, je jisté, že se jeho SEO služby projeví na výsledcích jakéhokoliv podnikání více než zjevně. Optimalizace totiž pomáhá dosáhnout ideálnější pozice v internetových vyhledávačích, díky čemuž je web těm, kdo ho hledají, daleko snáze dostupný. A když je komukoliv po zadání příslušného slova ‚na ráně‘, je jisté, že veřejnost takový web objeví. A když se na něm něco zajímavého nabízí, začne vše fungovat tak, jak to fungovat má.

Rubriky
Podnikání

Revize elektro má význam ve firmách i v domácnostech

Dokážete si představit svůj život bez elektrické energie? Stačil by měsíční nepřetržitý výpadek a mohlo by to vést ke kolapsu celé republiky, kolabovaly by nemocnice (i když mají záložní generátory), státní správa, některé obchody, Internet, možná i dodávky pitné vody, zemního plynu, potravin, léků atd. Neměli bychom tyto scénáře brát na lehkou váhu a stejně tak bychom neměli podceňovat pravidelné revize koncových elektrických rozvodů a zařízení v bytových a rodinných domech.

nářadí elektrikáře

Revize elektro se nestará jen o vás, ale i o vaše sousedy – představte si situaci, např. v bytovém domě, že někdo zanedbá revizi elektrických zásuvek, jedna z nich se zkratuje a začne hořet. Pokud požár vznikne v okamžiku, kdy jsou obyvatelé bytu někde jinde, o požáru se lidé dozví až ve chvíli, kdy např. exploduje v bytě propan-butanová láhev, začnou hořet různé chemikálie a začne hořet i stoupačka a přístupové schodiště. Tehdy může požár zachvátit celý bytový dům a nakonec třeba může vyhořet pět bytů a ne jeden. Ohleduplnost k ostatním lidem je jednou z věcí, kterou byste neměli opomíjet, neboť se týká mnohých z vás.

měřidla a další elektrikářské pomůcky

K požáru může dojít docela nevinněrevize elektro se provádí zejména ze dvou důvodů. Ten první je vám zřejmě jasný, jde o to, aby nedocházelo ke smrtelným úrazům, které stále zcela zbytečně plní statistiky úmrtí v naší zemi. Druhým důvodem jsou právě požáry, vznikající mnohdy z kuriózních situací, kupříkladu při nevhodně umístěné prodlužovací šňůry, sevřené nábytkem, stavební konstrukcí nebo otevírajícími se dveřmi. Poškozená izolace prodlužovací šňůry dovolí propojení vodičů a vzniklý elektrický oblouk pak může přeskočit na hořlavý materiál v blízkosti. Dalším nebezpečím jsou staré rozvody v hliníku a těch je u nás stále mnoho. Nebezpečné jsou zejména povolené kontakty v zásuvkách, vypínačích a rozvodných krabicích, kde ke vzniku oblouku může dojít velmi často.

Rubriky
Podnikání

Hrubá mzda není ta čistá

Mzda je něco, co si sice někteří z nás pochvalují, ale na co si většina našinců spíše stěžuje. A to především proto, že je taková mzda vždy v zásadě taková, jaká tato je. Tedy někdy vysoká, ale spíše jen tak akorát nebo dokonce nízká. Což záleží jak na takové výši mzdy samotné, tak i na tom, co se má s její pomocí všechno uhradit. Na co má tato člověku vystačit.

Našinci ale nejsou nejednou nespokojeni jenom kvůli tomu, že je tato mzda nízká. Nelíbí se jim – a sice hlavně těm, kteří tomu nerozumí, ovšem i těm, kteří naopak velice dobře vědí, jak se věci mají – ani skutečnost, že obvykle ve formě čisté mzdy nedostanou to, co jim vlastně zaměstnavatel při přijímání do práce sliboval.

skleničky s mincemi

Ovšem je tomu tak a musí tomu tak být. Zaměstnavatelé totiž slibují svým zaměstnancům mzdu hrubou, tedy to, co za své zaměstnance vynaloží, ovšem z této se musí před vydáním výplaty ještě odečíst daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění, což onu hrubou mzdu před tím, než se tato změní v čistou, jednoznačně postřehnutelně sníží. Protože nejde rozhodně o nějaké drobné, jež si tu stát bere, jsou to procenta, která každý postřehne, a to i tehdy, když je mu případně snížena daň z příjmu o určitou slevu na dani.

sloupečky mincí

A jak má tedy obyčejný člověk vědět, kolik si skutečně vydělá, když mu zaměstnavatel oznámí jenom nabízenou hrubou mzdu a stát se upřímně a jednoznačně nechlubí tím, kolik si uzurpuje ve svůj prospěch? Pro takový výpočet čisté mzdy se dá v podobných případech využít kalkulačka, která je na internetu k dispozici každému, koho tako problematika zajímá.

A upřímně řečeno by měla zajímat každého z nás, respektive všechny, kdo pracují. Protože nikdo nemívá peněz nazbyt, a je tak určitě lepší, když si člověk svou čistou mzdu vypočítá, aby posléze neosočoval svého zaměstnavatele z podvodu a zlodějny. Protože zaměstnavatelé za zmíněné odvody nemohou. Oni si je nevymysleli a nejsou na vině tomu, že člověk nedostane tolik, kolik si vydělal hrubého.

Rubriky
Podnikání

Rychlé a šetrné opálení

Po zimě mnoha lidem vybledlo jejich opálení, které měli ještě z léta. Dobré opálení se dá udržovat za pomoci samoopalovacích přípravků, které nalezneme v mnoha obchodech. Mnoho lidí se opálí pouze přes léto a přes zimu jim jejich barva vybledne. Ke snadnějšímu procesu pomůžou i doplňky stravy, jako je třeba betakaroten. Také je dobré doplnit do jídelníčku potraviny, které pomáhají s tím, že Vaše kůže se hned nespálí, ale postupně se zbarvuje do bronzové barvy. 

beta karote

Někteří nemusí čekat na to, až znovu vyjde sluníčko, kupovat doplňky stravy nebo měnit jídelníček. Nejjednodušší formou opálení je využití solária. Solárium Brno nabízí své služby každému, kdo bude mít zájem o to, mít o něco tmavší pokožku. Tmavší pokožku si zajistí každý tak, že bude pravidelně navštěvovat solárium. Není nic jednoduššího, než si lehnout do přístroje a čekat než skončí zaplacená doba. Tato metoda je nutná pravidelně opakovat, abyste dosáhli vytouženého výsledku. K využívání solária je nutné si pořídit produkty na péči o kůži. Jestliže budete mít zájem o to, chodit na tuto proceduru pravidelně, tak byste si měli pořídit solární kosmetiku. Jestliže nevíte, jakou přesně zakoupit, tak se zeptejte personálu, který obsluhuje tyto stroje. Ve většině salonů s těmito stroji, do kterých si můžete zajít se nachází i kosmetika. S výběrem Vám poradí personál.

Šetrné a rychlé opálení získáte díky strojům, které se starají o opalování. Personál Vám vždy poradí a navrhne individuální plán, abyste dosáhli požadovaného výsledku. 

solárium v salonu

V Brně si můžete zajít do takového salonu, kde se o Vás postarají se vším všudy. Navrhnou, poradí a sestaví plán, který Vám bude vyhovovat. Můžete se zde nechat hýčkat lidmi, kteří vědí, s čím pracují a jaké produkty i postup doporučit. Pokud se rozhodnete samostatně pro využití prostředků, které salon nabízí, tak je dobré se i předem objednat. Je možné, že poté bude místo obsazené a budete muset čekat.

Rubriky
Podnikání

Pronájem dodávek

Dodávky patří k nejvyhledávanějším automobilům pro firmy i menší podniky a nebude tomu nikdy jinak. Nejen, že je můžete využít k převozu až devíti osob, ale také je můžete využít k převozu materiálu na stavbu. Díky moderní době se hojně využívají také k převozu potravin a květin, které potřebují optimální teplotu. Tu dodávka dokáže udržet díky speciální chlazení, během jízdy i mimo ní. Zkrátka se dodávky počítají do multifunkčních automobilů, které se hodí vždy a všude. Proto pokud budete dodávku potřebovat, oslovte autopůjčovnu dodávek https://www.pujcovna-praha9.cz/, která Vám pronájem zařídí.

Dodávka

Tato firma se už dlouhé roky specializuje právě na dodávky, které pronajímá. Vždy jsou v naprosté čistotě a v dobrém technickém stavu díky pravidelným kontrolám. Mimo to se dají dodávky pronajmout i na více dní, což určitě nadchne lidi, kteří s ní chtějí vyrazit na dovolenou třeba na hory. Samozřejmostí je také plná nádrž a naprostá čistota v dodávce. Svůj automobil si bezplatně můžete ponechat v areálu firmy, kde nemůže dojít k odcizení. Mezi další výhody patří bezkonkurenčně prémiová asistenční služba a možnost pronajmutí řidiče. Samozřejmostí je zákonné a havarijní pojištění u každé dodávky.

Dodávka

Autopůjčovna se dále zabývá také propůjčením přívěsů a to i z dodávkou, nebo zvlášť. U každého pronajatého vozu jsou na webových stránkách rozepsány informace, jako cena za den, nosnost, nebo třeba řidičské oprávnění. Dále jsou zde napsány také rozměry dodávek a každá dodávka má dálniční známku, která je započítaná v ceně. K řízení všech dodávek, které firma pronajímá, Vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B a navíc si můžete zdarma zapůjčit rudl, stěhovací popruhy, nebo navigaci.

Jestliže se tedy rozhodujete, že se vydáte na dovolenou na hory jedním autem v 8 lidech, sáhněte po pronájmu dodávky. Zaručeně se Vám vyplatí a nebudete mít problém s věcmi, které by se Vám do osobního automobilu nevlezly.

Rubriky
Podnikání

Ještě předtím, než zavoláme na pomoc instalatéra

Ucpaný odtok ve dřezu nebo ve vaně, problém který se vrací do našich domovů s určitou pravděpodobností. I když se vehementně snažíme a odtok máme opatřený sítkem, který má naplaveninám zamezit, ucpanému odtoku se stejně s určitostí nevyhneme.

žena při práci

Ucpaný odtok tak čas od času potrápí každého z nás. Ve vaně, případně umyvadle jsou to nejčastěji vlasy, vousy a tuk nebo prací prášek, a zbytky jídla, ty nám pravidelně znepříjemňují život. Ve spojitosti se špatně položeným, případně starým zaneseným potrubím a vodním kamenem je to doslova jen otázkou času, kdy bude potřeba znovu zavolat na pomoc instalatéra. Ještě než ale zbrkle zvednete telefon, zkuste se s ucpaným odpadem popasovat sami. Někdy je závada menší, než se na první pohled zdá.

Zvon si dokáže s ucpaným odpadem poradit raz, dva

Gumový zvon bývá přítomen téměř v každé domácnosti, pokud jste ještě doposud jeho služby nepotřebovali, je nejvyšší čas. Mnohdy totiž právě on stačí k vyřešení problému s ucpaným odpadem. Otvor ucpěte špuntem, následně do umyvadla napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor, vytáhněte špunt a přiložte gumový zvon tak, aby nemohl uniknout vzduch. Následným pumpováním pak vznikne podtlak, který dokáže ucpaný odtok uvolnit.

Kontrola sifonu

Pumpujete, což vám síly stačí a s ucpaným odpadem to ani nehne? V takovém případě přichází na řadu rozebrání sifonu, což už není zdaleka tak jednoduché, jako párkrát zapumpovat zvonem, ale šikovný domácí kutil si s takovým problémem snadno poradí.

Instalatér si bude vědět rady

práce instalatéra

Pokud ani rozebrání sifonu nepomůže, je jasné, že problém je v místě, kam s určitostí nedosáhneme. V takovém případě už je zapotřebí polovat instalatéra, který za pomoci čisticí pružiny dokáže odpad vyčistit. Pokud hledáte šikovného řemeslníka, instalatér praha Servisvirivychvan.cz je tím správným řešením.

Rubriky
Podnikání

Kupujete letenky?

Je už dávno běžné, že cestují-li lidé na větší vzdálenosti nebo spěchají a přijde jim to tak vhod, využívají předností letecké dopravy a sázejí zrovna na tuto. Jistě se shodneme na tom, že dostávat se dnes třeba na dovolenou do Ameriky, Asie, Afriky, Austrálie, ale klidně i vzdálenějších míst na starém kontinentě, pozemní či námořní cestou by ideální určitě nebylo. Taková cesta by mohla trvat i mnohem déle než celá naše dovolená, nebyla by pohodlná a v nejednom případě třeba ani bezpečná. Zatímco když se člověk posadí do letadla, je v cíli velice rychle, pohodlně a se vším (relativním) komfortem.

A proto našinci zkrátka cestují letecky stále hojněji, seč jim to jenom koronavirus a finanční podmínky dovolují. A zatímco první záležitost prostý člověk neovlivní a musí ji brát takovou, jaká je, v otázce peněz je to přece jenom jiná.

silueta letadla

Pokud si dnes lidé nevydělávají tolik, kolik by si představovali, případně ani tolik, kolik potřebují na existenci, mají prostě za to, že si létání po světě dovolit nemohou. Protože letenky nejednou nejsou ani trochu levný špás a takové ceny, jež tu jsou nejednou k vidění, si prostě leckdo odepře. A pak tedy neletí.

Anebo také letí. Protože ono není nezbytné vždy a všude kupovat jen za vysoké ceny. Existují levnější a dokonce i super levné letenky, jež nabízejí stejné služby jako jejich dražší varianty, ovšem za daleko menší peníze.

pojíždějící letadlo

Proč je tomu tak? Je to jednoduché. Někdy se může vyskytnout dejme tomu nějaká akční nabídka a někdy se třeba i výrazně levněji doprodávají letenky, u nichž se letecká společnost obává, že už se jí je za plnou cenu prodat nepodaří. A je lepší dostat za ně aspoň něco, než vůbec nic.

A člověk, který využívá příhodný vyhledávač a je tu v ten pravý čas, tak může na letence do zvoleného nebo i alternativního cíle ušetřit klidně i hromadu peněz. A může odletět třeba i do destinace, kterou mu budou všichni závidět, za peníze, které jsou ve srovnání s obvyklými cenami úsměvné.