Všichni muži, kteří s relaxačními technikami začínají, musí mít na paměti, že cvičení musí být pravidelné. To je ten klíč, který otevírá dveře k uvolnění, soustředění a zvládání stresu. Mnohdy stačí deset minut denně. Vytvořením návyku tak lze hodně udělat jak pro zdraví fyzické, tak to duševní. A časem se zlepší i marný boj s nespavostí. Klidný spánek začne být samozřejmostí. Pro začátek je potřeba začít správným dýcháním. Které je základem duševního klidu a pohody. Vědomé a hluboké dýchání je možné provozovat  i během dne. Čímž se daří snižovat tak nepotřebné tělesné napětí. Jacobsonova progresivní svalová relaxace je dalším pomocníkem při uvolnění jednotlivých částí těla. Sice je doporučeno tuto techniku provádět vleže na zádech. Ale pokud je zvládnuta, je možné tělo, cíleným zatínáním s následným uvolněním, relaxovat i na pracovní židli či při cestě do práce hromadnou dopravou. Uvolní se tak nejen svaly, ale i zaneprázdněná mysl.

Relaxace vsedě

Dalším způsobem, jak vyčistit mysl od neúnavných myšlenek, je metoda Mindfulness. Provádět se dá jak vsedě. S rovnými zády a zavřenýma očima. Nebo vleže. Ideálně v posteli před usnutím. V tichosti se soustřeďte na svůj dech a vnímejte pocity v jednotlivých částech těla. Přičemž se nerozptylujete přemýšlením. Ani vzpomínkami na minulost.

Relaxace v přírodě

Či vizemi budoucnosti. Nacházíte se teď a tady. Mnozí muži potřebují ke své relaxaci pohyb. Vzhledem ke stresu a nahromaděnému napětí tak mohou využít boxovací pytel. Který mohou mít zavěšený, pokud to rozměry bytu dovolí, stabilně. Vždy připravený vyrovnat tolik potřebnou rovnováhu. Asi nejoblíbenější a nejvíce využívanou relaxační technikou je běh. Při kterém se nejenom protáhnou všechny svaly. Ale hlavně se vyčistí hlava. Mnohdy stačí vyrazit do míst, kde příroda svou zelení působí jako balzám na všechny problémy světa. Rovněž zvuky, které v ní lze zaslechnout, působí léčivě. Ať už to jsou kapky deště, bubnující na stanové plátno, šumění lesa, zpěv ptáků. Pozitivně na psychiku působí i zvuk mořských vln, které si dopřejte k poslechu o dovolené. Vaše tělo i duše vám poděkuje.

Back To Top