Při podnikání jde především o vydělávání si. Tato činnost se provozuje, aby měl člověk z čeho žít, a proto je tu otázka ziskovosti zásadní. Jenže zatímco je snad každému jasné, že by mělo podnikání vynášet, není často až tak docela jasné, jak si žádoucí zisky zajistit. Někdy totiž ani ta největší snaha k dosažení kýžených výsledků nevede. Někdy ani ti zdánlivě nejperspektivnější podnikatelé neuspějí a nezajistí si takové příjmy, aby jimi dokázali financovat všechno to, co má být v souvislosti s podnikáním zaplaceno.
Zkrátka a dobře by se měli podnikatelé sami uživit, ale v mnoha případech se jim to prostě nedaří, ať dělají, co dělají. A když se nevydělají peníze vlastními podnikatelskými aktivitami, musí se získat z nějakého jiného zdroje. A pokud jde o zdroje dočasné, pomáhající v obdobích finanční tísně, jsou to půjčky, které mohou pomoci kdekomu, kdo si někdy z jakéhokoliv důvodu nevydělá tolik, kolik by měl.
Ovšem ani s půjčkami to nemusí být snadné, stejně jako s výdělkem samotným. I ty si musí každý podnikatel, který je potřebuje, zasloužit. A to tím, že nejdřív žádoucím způsobem dokáže, že bude schopný splácet, a pak také dohodnutým způsobem peníze i s úroky splatí.
Ale co když banka usoudí, že podnikatel-žadatel nenabídl dostatečné záruky splácení, a proto mu vytouženou půjčku nedá? Má se to vzdát jako beznadějné?
Ale kdepak. Když to nejde v bance, třeba kvůli nedostatečné výši požadovaných příjmů nebo registrům dlužníků, může to vyjít někde jinde. Čehož nejlepším důkazem je hypotéka bez doložení příjmu, kterou i hodně neúspěšní podnikatelé dostávají od nebankovní společnosti. Sice to ani zde úplně automaticky nevyjde, i tady by bylo zažádání si málo, ale rozhodně je to tu snadnější než jinde. Protože stačí nabídnout záruku splácení, kterou je v tomto případě nemovitost, a pak už jde všechno hladce.