Životní cesta Ivany Trumpové započala 20. února 1949 ve Zlíně. Otec, Miloš Zelníček, už v dětství objevil její talent pro lyžování a pomáhal s jejím rozvojem. V roce 1972 už byla vybrána jako náhradnice do olympijského týmu. Což ji otevřelo hranice i mimo východní komunistický blok. V témže roce Ivana zakončila studium a získala magisterský titul z tělesné výchovy na Karlově univerzitě v Praze. A její úspěchy v lyžování potvrzují dobrá hodnocení na zahraničních závodech. Jejím prvním manželem se stal rakouský lyžař Alfred Winklmayer. Novomanželé se přestěhovali do Kanady, kde se živili jako instruktoři lyžování. Po dvou letech se rozvedli. V tuto dobu se už mladá Ivana, která oplývá sebevědomím a přirozenou krásou, začíná objevovat v modelingu. V roce 1976, při jedné z modelingových akcí, se v New Yorku seznamuje s Donaldem Trampem. Podnikatelem, miliardářem. Který se stal v roce 1977 jejím druhým manželem. A otevřel jí cestu k takzvanému americkému zázraku.

Cesta za štěstím

Po boku svého manžela začíná v Americe Ivaně Trumpové hvězdná podnikatelská kariéra. V socialistickém Československu sice od roku vede Státní bezpečnost sledovací svazek, ve kterém jsou informace nejen o ní, ale Donaldu i Trumpovi. Ale to nijak nezastaví Ivaninu dravost a obchodní předvídavost. V roce 1990 je vyhlášena hoteliérkou roku USA. Daří se jí a vede bohatý společenský život. Během patnáctiletého manželství se narodily Ivaně a Donaldovi tři děti. Na které jsou oba pyšní. Dceru Ivanku, která kráčí v matčiných stopách. Coby modelka a rovněž úspěšná podnikatelka.

S obdivem a úctou vzpomínáme

Synové Donald junior a Eric patří ke špičce amerických byznysmenů. Manželství bylo ukončeno v roce 1992. Za třetího manžela se provdala v roce 1995. Manželství trvalo do roku 1997. V roce 2008 proběhne sňatek s Rossano Rubicondim. Ale nemá dlouhého trvání. V roce 2009 je rozvedeno. Životní cesta této zajímavé ženy, americké byznysmenky s českými kořeny, je ukončena náhle. 14. července 2022 umírá ve svém domě. Po nešťastném pádu ze schodů. Vzpomínat na ní budou všichni, kdo se s ní v životě potkali. Ale především její 3 děti a 8 vnoučat, na které byla hrdá ze všeho nejvíce. 

Back To Top