Vztah ke sportu by si měl najít každá lidský jedinec. Sport je totiž zázračný a dokáže spoustu věcí. Že Vás zajímá jaké? Dočtete se v tomto článku. 

Sport – pojem, který v nás vyvolává různé pocity. Někým milován a jinými nenáviděn. Co vlastně může sport přinést našemu tělu? Kromě to, že sportem si udržujeme skvělou fyzickou kondici, může v nás vyvolávat skvělé pocity a dokáže odplavit i negativní energií. Je tolik druhů sportu, že si určitě nějaký ten sport pro sebe najdete. Může se třeba jen jednat o rychlejší chůzi do práce a z práce. Můžete běhat, můžete jezdit na kole. A to jsou jen sportovní odvětví, které můžete provozovat při cestě do práce a z práce nebo třeba při cestě do obchodu. Prostě během dne, aniž byste si na to museli zvlášť vyhrazovat volný prostor.

běh

Pokud se chcete sportu věnovat intenzivně můžete své tělo potrápit ve fitness centru. Jako celoroční a velmi skvělý sport je doporučováno plavání.  Jaké pozitivum přináší pro Vaše tělo plavání. Při plavání totiž využívá mnoho části těla. Ať už se jedná o ruce, nohy, ale také zapojujete velmi úspěšně ramena, zádové svaly. Velmi dobře se Vám při plavání i roztahují plíce, které jsou dobré pro kvalitní dýchání. 

Chci zhubnout co mám dělat za sport

kajak

K formování postavy Vám může pomocí jakýkoliv sport. Spíše záleží na jeho intenzitě, době provádění, vaše tělesná hmotnost a taky svaly, které u daného sportu zapojujete. Například při inline bruslení a vyvíjené rychlosti 15 km/hodinu můžete spálit okolo 600 Kcal což odpovídá 2520 kJ. Možná Vás to překvapí, ale i takovým ping-pongem spalujete kalorie. Hodinová hra vám spálí okolo 300 kcal. V posledních letech se v česku hodně prosazuje Paddleboard. Za hodinu jízdy spálíte okolo 450 kcal. A tak bychom s výčtem sportů mohli pokračovat dále. 

Který sport je pro Vás ten nejlepší?

Back To Top