Jaké důvody nás vedou k tomu, abychom vám doporučovali stěhovat se o všední dny, nikoli o víkendech?

Automobilový provoz – kdo se chce mermomocí narychlo přestěhovat v pátek a mít víkend volný, musí počítat s tím, že v pátek odpoledne bude hustý provoz a mohou se tvořit kolony, např. při výjezdu z Prahy. A kdo se chce stěhovat o víkendu, sobota je sice volnější, ale neděle odpoledne se zas podobá pátečnímu provozu. Nechte to raději na středu či čtvrtek, tehdy je provoz sice běžný, ale poměrně plynulý a hlavně lidé s očekáváním blížícího se víkendu bývají klidnější a méně nervózní. To se pak odráží i na soustředění při řízení vozidel. Rozhodně se však vyhněte pondělku a úterku, kdy je provoz hustý a lidé nebývají příliš naladěni do pohody.

kočka v krabici

Lidé jsou v práci – víkendové stěhování v Praze 4 přináší další riziko, a sice většina lidí má volno, a ti vás mohou pak obtěžovat přímo na ulici před domem, například vaši nepříjemní sousedé. O všedních dnech je více pravděpodobné, že většina lidí bude trávit čas v zaměstnání, a vy tím pádem budete mít více klidu na vynášení předmětů do stěhovacího vozu, anebo v případě stěhování s profesionály na zajišťování některých přípravných prací či úklidu.

stěhování knih

Máte více času na vybalování věcí – kdo se stěhuje v sobotu nebo v neděli, a chce hned v pondělí nastoupit do práce, musí počítat se značným stresem, protože za víkend nestihnete vybalit věci z krabic, a bude to skutečná chaotická honička. Nechte si delší časovou rezervu, vyplatí se vzít si na středu, čtvrtek a pátek volno, přestěhovat se ve středu a od čtvrtku do neděle máte čtyři dny na pohodové zabydlování. Budete mít čas i na odpočinek a nějaké aktivity, např. na procházku v parku, na projížďku na kole nebo na výlet autem. Bude to pak stěhování, na které budete vzpomínat v dobrém ještě řadu let.

Back To Top