Při snížené pohyblivosti bychom měli dbát na dobrý přístup v domácnosti, což se může hodit také na stáří. Rozhodně bychom měli dbát na schodiště.

Přizpůsobte si svou domácnost

Dobrá dostupnost

Jestliže máme sníženou pohyblivost, zdravotní problémy, nebo už nejsme nejmladší, tak stojí za to si přizpůsobit bydlení tak, aby nám v něm dobře fungovalo. Jako první bychom se měli snažit odstranit různé překážky, což můžou být různé nerovnost, schodky a třeba když máme úzkou chorobu, tak na ní udělat dostatek místa na chození. Zároveň je dobré mít ke všemu dobrý přístup, kdy třeba lidé přemístí důležité věci na dostupná místa, aby se nemuseli natahovat do vysoko umístěných skříněk.

vlastní domácnost

U vozíčkářů jsou nároky ještě mnohem větší, protože vozíček musí všude bez problémů snadno projet, kdy musíme brát ohled také na otáčení a celkovou manipulaci. Problém také může být s koupáním, a proto si můžete koupit sedátko do vany, na které se pohodlně usadíte a pohodlně se okoupete. Vzhledem k tomu, že sedíme vysoko, tak se nám bude navíc pohodlně vstávat. Jak vidíte, tak si bydlení můžete opravdu zpříjemnit.

Chůze na schodech

Problémem většinou bývají schody, protože ty dávají klubům dost zabrat. Někdy ale v dalším patře mají lidé potřebnou místnost, takže se schodům nevyhnou. My si ale můžeme pořídit hezké a zároveň praktické schody, jež nám budou skutečně parádně sloužit. Měli bychom se vyhnout například točivým schodům, protože chůze po nich je mnohem náročnější, a navíc je tu riziko, že se Vám zatočí hlava. Dřevě schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-93-drevene-schody může mít klasický design, ovšem není ani problém s moderním provedením. Masivní dřevo má skutečně dobré vlastnosti, a proto je velmi odolné.

sřevěné schody

Údržba není nijak náročná, protože stačí pravidelné vytírání a sem tam je dobré použít přípravky na dřevo, aby bylo schodiště stále jako nové. Společnost se zabývá výrobou dřeva již dlouhou dobu, a proto nabízí mnoho různých provedení. Navíc si můžete být jisti dobře odvedenou prací, takže na tuto společnost je rozhodně spolehnutí, kdy dbá na spokojenost zákazníka.

Back To Top