Bali je indonéský ostrov nejzápadnější z Malých Sund. Leží mezi Jávou a Lumbokem. Severní břehy omývá Jávské moře, jižní pak Indický oceán.
Na Bali je ve velkém množství koncentrovaný turismus, ale to neznamená, že zde nenajdete neprozkoumaná místa a nezažijete neopakovatelnou atmosféru, kterou Vám Bali nabízí.
indonésie bali
Nejkrásnější místo
Čím je Bali lepší než ostatní místa v Indonésii? Na to je velmi jednoduchá odpověď. Atmosféra, zdejší atmosféru nenaleznete nikde jinde. Všichni lidé se na Vás neustále usmívají, probíhají zde neustále oslavy, hinduistická kultura na Vás dýchá, všude plno tance a dalších věcích. To vše je spojené s přenádhernou přírodou – hory, mořské pobřeží, rýžová políčka.

Aktivní dovolená
Pokud patříte mezi příznivce aktivních dovolených i zde si přijdete na své. Stačí zavítat do Pedangbai. To je velmi malé městečko na východě ostrova. Sice zde je mnoho turistů, ale lepší potápěčské centrum nenajdete. Dál nezapomeňte vyzkoušet například rafting nebo si udělejte výstup na sopku, naučte se klasický tanec nebo si v klidu meditujte. Bali Vám nabízí mnoho možností, které stačí pouze využít.

Nezapomeňte navštívit
Každé místo zde stojí za prohlédnutí, a přesto jich je pár, které stoprocentně musíte vidět, než opustíte Bali. Mezi jedno takové místo patří Besakih, chrámy na úpatí sopky, je to chrámový komplex ležící na úpatí nejvyšší balijské hory – Gunung Agung. Největší chrámy jsou zasvěcené svaté trojici – Brahmovi, Višnuovi a Šivovi. Mezi další místa město Klunkung. Zde je královská soudní síň, která na svých zdech má historické malby. Malby zobrazují výjevy z posvátného hinduistického eposu Rámájány. Jsou zde bojující lidé, bohové či démoni, jak spolu bojují.
meditace mnicha
Věděli jste, že pro Balijce jsou posvátní i netopýři? Ty můžete spatřit v Goa Lawah, netopýří jeskyni. Ti visí přímo u vchodu do jeskyně ve velkých hejnech. Okolo jeskyně jsou rozmístěné menší chrámy, které jsou hinduistickým poutním místem.

Back To Top