Ženy používaly líčení odjakživa. Ať už to byly ženy ze starověkého Řecka a Říma nebo Kleopatra z Egypta. V líčení se viděla krása a dokonalost. To samé platí již od těch dob stále. Každá zástupkyně něžného pohlaví se ráda cítí krásná a dokonalá ať už nalíčená je nebo není. Některá chce zakrýt make-upem své nedokonalosti, jiná se cítí prostě lépe, když ho má na sobě. Volba je jen na nich a na nikom jiném.
Prvek, který pomáhá zvýraznit, či doplnit jakékoliv líčení je rtěnka. Tento malý jednoduchý pomocník umí dělat zázraky.
 červený šátek.jpg

Červená

Každý ví, že červená barva rtěnky sluší každému. Ať má žena jakýkoliv typ barvy pleti, vlasů i oblečení, červená bude slušet vždy. Svůdná rudá je přitažlivá a zároveň elegantní. Jediné, co je za potřebí, aby toto byla pravda je vybrat ten správný odstín. Pak už jen stačí vyrazit do ulic a užívat si ty zvídavé pohledy, kdo je ta kráska.
šest rtěnek.jpg 

Růžová

Růžové odstíny jsou oříšek. Pohybují se totiž ve škále od tmavých až po úplně světlé tóny barev. Jednou z variant jak se rozhodnout je pokusit se sladit barvu rtěnky podle oblečení, které máte na sobě. Například pokud má žena růžové triko, není nic jednoduššího, než si potřít rty barvou stejného odstínu. Pokud nic růžového nemá, je třebazkusit experimentovat. Nejlepší je vzít si odstíny růžové, které máte a postupně vyzkoušet ve kterém se cítíte ze všech nejlépe. Ta bývá zpravidla nejlepší cestou.
vlasy přes rty.jpg 

Nude

Tělové barvy jsou variantou pro všechny příležitosti a nikdy se s nimi nedá nic zkazit. Sluší doslova každému, kdo je vyzkouší. Většinou bez ohledu na odstín, pokud se nejedná o nějaký velmi tmavý. Dokonale se hodí jako do divadla, na ples, tak do práce nebo obyčejné návštěvy kamarádky.
 

Tmavá

Vybrat správnou rtěnky, která je o něco tmavší, než obvykle, může být náročné. Hodně záleží na barvě pleti, ale třeba i očí nebo vlasů. Pozoruhodnou kombinaci tvoří třeba tmavý odstín rtů v kombinaci se světlými vlasy, pletí a očima.

Back To Top