S nástupem chytrých zařízení a telefonů se nám naskytlo nekonečně mnoho možností osobnostního vzrůstu. Nedávno ještě stále byly hlavním bodem vzdělávání knihy. A ted? Knihy leží v policích, zalité prachem, knihkupectví nejsou tak plná, jak bývala…
dáma s knihou
Jedinci, kteří přečetli jen minimum knih u maturity říkají, že jim nic nechybí a že si všechno najdou na internetu. Bohužel, ne vše na internetu je pravdou a mladí studenti stále čerpají z knihoven, protože „co je psáno, to je dáno“. Studenti si velice dobře uvědomují, že knihy na vysokých školách jsou stále nutné. Nicméně celkově čtení knih upadá v zapomnění.
Další lidé, kteří jsou permanentně něčím zaměstnáni se domnívají, že na čtení prostě čas nemají a nejspíš si ho nikdy neudělají, i když by moc rádi četli. Nenapadne je ale, že je tu stále možnost audioknih, které se teď rozrostly po celém světě, knihy se dají poslouchat ve všech jazycích, dokonce si můžete vybrat i herce, který vám ji bude číst. Stačí jít do auta a při jízdě poslouchat, nebo zapnout rádio v kuchyni při vaření. Stará móda mluvených her v rádiích se vrací a dnes si můžeme naladit neskutečně mnoho programů s živým čtením.
Roztrhl se pytel s fantasy a romantickými knihami, což je oblíbené u hlavně mladých lidí. I když hodně mladých nečte, zbytek to za ně vesele dohání. Čtení se dostalo do módy.
ulička v knihovně
Další výmluvou ke čtení je, že lidé nechtějí tahat těžké bichle. Můžeme tedy poukázat na zmíněné audioknihy, nebo poukázat na možnost čtečky. Čtečky byly už dříve, nicméně teď jsou opravdu populární. Většina nově vydaných knih se automaticky vydává jak v tištěné i psané podobě.
Pokud to shrneme do závěru, čtení upadlo. Nicméně si pomalu nachází cestu zpět na vrchol, ať už díky studentům, nebo neskutečně zajímavým autorům. Přece jenom, kniha není jen bichle. Je to příběh plný snů a je nádherné vidět, jak jsou lidé šťastní, když ji dostanou. A jak nádherně voní ten papír.
Zkuste někdy někomu darovat knihu. Kniha je dárek, který potěší a rozzáří oči. Protože když někomu darujete knihu, dotyčný ví, že jste ji darovali od srdce.

Back To Top