Rubriky
Sport

Haaland, Kane, Mbappé, Lukaku. Jak tohle dopadne?

Vezmeme-li v potaz jejich kvalitu a cenu, ve světovém fotbale existuje defakto 5 klubů, které si mohou dovolit takové přestupy. PSG, Real Madrid, Chelsea a oba týmy z Manchesteru. A jak si tyto kanonýry přerozdělí?

Včera se objevila zpráva o tom, že Chelsea usiluje o návrat Romelu Lukaka. Ten z klubu odešel v roce 2014 a během následujících sezon se stal jedním z nejlepších hráčů světa. Chelsea za něj již poslala nabídku ve výši 100 milionů, kterou Inter odmítl. Tým Romana Abramoviče se však s odmítnutím nechce smířit a do Itálie pošle nabídku vylepšenou. Romelu Lukaku podle Sky Sports požádal vedení Interu, aby jej zpět do Anglie pustili, a tak je tento přestup na spadnutí.

fotbalista míč

Další velkou kauzou tohoto léta je Harry Kane. Ten proklamoval, že chce hrát Ligu mistrů a získávat trofeje, což jsou věci, které mu Tottenham garantovat nemůže. O hráče se zajímá Manchester City, jehož první stomilionová nabídka byla odmítnuta. Harry Kane s tím asi není spokojen, protože se neobjevil na tréninku Spurs, což jen zesílilo spekulace. Daniel Levy údajně požaduje 150 milionů a je tak otázka, zda se Citizens nalezne společnou řeč. Pokračování Harryho Kanea v Tottenhamu sice není vyloučené, nicméně ani pro jednu stranu by toto partnerství asi nebylo ideální.

Dalším velice složitým případem je Kylian Mbappé. Tento francouzský zázrak se nikdy netajil svou láskou k Realu Madrid. A aby toho nebylo málo, tato láska je opětovaná. Už několik let se hovoří o tom, že Mbappé je přestupovou prioritou Bílého baletu a jeho budoucím „poster boyem“. Mbappému končí příští rok smlouva a nemá v plánu jí prodloužit. To se nelíbí vedení PSG, které chce svého nejlepšího hráče udržet. Pokud Mbappé smlouvu neprodlouží, odešel by do Realu příští rok zadarmo. Je tak otázkou, zda je tato varianta pro PSG snesitelná nebo se budou snažit svůj klenot zpeněžit už letos. Tato kauza bude určitě ústředním bodem všech spekulací, článků, podcastů atd. a ještě o ní hodně uslyšíme.

fotbalista trávník

A posledním do party je norský zázrak Erling Haaland. Ten vtrhl do světového fotbalu jako uragán a ihned se o něj začali zajímat ti největší giganti. Haalandův otec Alf Inge a agent Mino Raiola už na jaře tohoto roku absolvovali tour po všech velkých klubech, aby jim nastínili své představy o budoucích podmínkách přestupu. Aktuálně se věc má tak, že Haaland pravděpodobně zůstane v Dortmundu a přestoupí až v další sezoně. To totiž bude aktivována výkupní klauzule ve výši zhruba 70 milionů, což bezesporu zmobilizuje nejeden tým.

Nyní se však objevila celkem zajímavá úvaha a spekulace. V momentě, kdy Chesela získá Lukakua, City Kanea a Real Mbappého, zbývá už jen Manchester United, který bude mít prostor pro další superstar. V kuloárech se také často objevují zprávy o velice dobrém vztahu Erlinga Haalanda s trenérem Solskjaerem, který mu dal příležitost, už když trénoval Molde.